Defibrylatory

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie jest nagłe zatrzymanie krążenia. Tylko szybka pomoc może uratować życie. Wykonanie resustytacji krążeniowo-oddechowej może zwiększyć szansę na przeżycie poszkodowanego nawet kilkukrotnie. Są to czynności, które utrzymują przepływ krwi przez najważniejsze organy, do przyjazdu pogotowia.

Pomocne w udzielaniu pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu, jest użycie defibrylatora AED. To niewielkie urządzenie ma za zadanie przywrócić prawidłowy rytm serca. Po przyklejeniu elektrod do klatki piersiowej poszkodowanego, wydaje ono polecenia głosowe informujące o następnych krokach. Dzięki nim, możliwe jest podjęcie czynności ratujących nawet przez osoby nieposiadające specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

Dostępne są także defibrylatory specjalistyczne, stosowane głównie w karetkach pogotowia lub na oddziałach szpitalnych, a także modele, które sprawdzą się podczas ratowania życia w trudnych warunkach, dzięki odporności na zamoczenia i uderzenia.

W podjęciu i przeprowadzaniu czynności ratunkowych ważna jest każda sekunda, dlatego defibrylatory firmy Lifepack stworzone są tak, aby pierwsza pomoc przebiegła jak najsprawniej.

 • Defibrylator Lifepak 1000

  Model LIFEPAK 1000 o klasie ochrony IP55 jest najsolidniejszym spośród automatycznych zewnętrznych defibrylatorów stworzonych przez firmę Physio-Control.

 • Defibrylator Lifepak 15

  Monitor/defibrylator LIFEPAK® 15 wyznacza nowy standard w medycynie ratunkowej.
  Przeznaczony jest dla zespołów zaawansowanego podtrzymywania życia, zainteresowanych systemem najnowocześniejszym klinicznie i eksploatacyjnie oraz najbardziej niezawodnym.
  W modelu 15 zastosowano technikę monitorowania SpO2, CO i methemoglobiny (Masimo Rainbow SET), metronom do ucisku klatki i wentylacji oraz możliwość zwiększenia energii do 360J.

 • Defibrylator Lifepak 20e

  Zaopatrzony w liczne funkcje i zaawansowany klinicznie defibrylator/monitor LIFEPAK® 20e jest urządzeniem bardzo intuicyjnym dla ratowników.
  Umożliwia on również pracę zarówno w trybie AED jak i manualnym, co umożliwia lekarzom i ratownikom szybkie i łatwe zastosowanie terapii.
  Moduł CodeManagement™ dodaje funkcję kapnografii z rejestracją krzywej zmian i bezprzewodowe połączenie, co rozszerzy możliwość sprawowania skutecznej kontroli nad resuscytacjami w Państwa placówce, od fazy przygotowywania do fazy dokonywania przeglądu.